داشتن دندان های سالم نیاز به مراقبت روزانه دارد، اما در برخی موارد ممکن است مشکلات پیش آمده برای دندان به دلیل شیطنت های بچگی رخ داده باشد همین امر سبب می شود که از همان زمان کودکی، مادر ها مراقب سلامت دهان و دندان کودکان خود باشند و از ابتدا مراحل آشنایی با بهداشت دندان ها را به فرزندان خود آموزش دهند. داشتن اطلاعات کافی در رابطه با نحوه آموزش به فرزندان را می توانید از طریق مشاوره با متخصصین دندان پزشکی کسب کنید.دکتر جنانی با ارائه تمام خدمات مربوط به بهداشت و سلامتی دهان و دندان، به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در رشت شناخته شده اند، ایشان با ارائه راه کار های مفید به بهترین شکل سعی در پیشگیری از خرابی و پوسیدگی و در نهایت درمان انواع بیماری های مربوط به دهان و دندان دارد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در رشت مطالب مفیدی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بهترین متخصص دندانپزشکی چه کسی است؟

برای این که بتوانیم عنوان بهترین متخصص را برای یک پزشک انتخاب کنیم می بایست از تخصص و حرفه ای بودن او اطمینان حاصل کنیم. دندانپزشک کودکان قادر است تمامی امراض و بیماری های مربوط به دندان، مراقبت های اولیه، شناخت بیماری های لثه و دهان کودکان را برطرف نماید البته لازم است بدانید که زمان آغاز فعالیت دندانپزشک کودکان از زمان نوزادی آغاز می شود و معمولا تا پایان دوران نوجوانی ادامه خواهد داشت.

همانطور که کی دانید دندان های شیری تا ۶ یا ۷ سالگی دوام دارند و پس از این تایم شروع به ریزش می کنند. برخی خانم ها به دلیل ریزش دندان ها، اهمیت چندانی به آن ها نخواهند داد که این به عنوان اولین اشتباه قابل ذکر است. ریشه دندان ها به دلیل پوسیدگی های دندان ممکن است ساییده و پوسیده شود پس توجه به ریشه دندان ها که فعالیت و رشد خود را از شش ماه اول تولد شروع می کند بسیار مهم و حیاتی است.

متخصص دندان پزشکی را می توان برترین و بهترین نامید که قادر به انجام و مدیریت تمامی اومور باشد همچنین بتواند برخی فعالیت ها را انجام داده و بسیاری از رخداد های غیر منتظره را به خوبی کنترل کند.

 • دقت بالا 
 • ارتباط قوی
 • صبر و حوصله زیاد
 • توان جسمی بالا
 • داشتن مهارت گفتاری 
 • مدیریت صحیح رویداد ها

به طور کلی بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان تمامی خصوصیات فوق را باید داشته باشد تا بتواند در برابر رویداد های غیر قابل پیش بینی که در ارتباط با کودکان رخ می دهد، قدرت مدیریت بالایی داشته باشد و در عین حال با داشتن روحیه دوستانه قادر به برخوردی صمیمی با کودکان باشد.

متخصص دنداپزشکی از چه تجهیزاتی برای درمان بهتر استفاده می کنند ؟

به طور کلی تمامی دنداپزشکان در همه رده های سنی وظیفه تنظیم و مدیریت سلامت و بهداشت دهان و دندان افراد را دارند، در این میان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با ارائه خدماتی نوین سعی در مدیریت هر چه بهتر رشد دندان های کودکان از زمان نوزادی تا پایان دوران نوجوانی را بر عهده دارند. به همین منظور لوازم و تجهیزات مورد استفاده دندانپزشک جزو پیشرفته ترین تجهییزات پزشکی در سراسر دنیا محسوب می شود. استفاده از دستگاه های دارای اشعه X به منظور درمان برخی بیماری ها، انواع آینه های دهان و مته، پروب ها، داشتن فورسپس ، برس و اسکنپال نیز از ضروریات یک دندانپزشک خوب می باشد. از دیگر تجهیزاتی که متخصصان دندان استفاده می کنند می توان به دستگاه لیزر اسکنر های دیجیتالی و…. اشاره داشت.

بهترین متخصص دندانپزشکی چه خدماتی به کودکان ارائه خواهد کرد؟

همانطور که می دانید تاب و توان کودکان در مقابله با درد بسیار کمتر از افراد بزرگسال است پس متخصصان دنداپزشک باید این نکته مهم را اولویت کار خود قرار دهند به علاوه خدمات ارائه شده می بایست بر اساس گروه سنی کودکان و نوجوانان انتخاب شود. از جمله فعالیت هایی که در مطب دکتر جنانی، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در رشت انجام می شود شامل موارد زیر می باشند:

 • ارائه خدماتی از جمله معاینه دهان نوزاد از شش ماهگی به بعد به منظور آسیب شناسی لثه و حصول اطمینان از سلامت و بهداشت دهان و دندان مادر و فرزند.
 • تنظیم رژیم غذایی برای کودکان و مادران شیر ده برای ایجاد دندان های سالم و بدون مشکل
 • تنظیم مراقبت های پیشگیرانه برای جلوگیری از پوسیدگی و ساییدگی دندان و درمان برخی امراض با فلوراید
 • ارائه مشاوره های غذایی به مادر و تنظیم عادات رفتاری کودکان برای مکیدن درست پستانک یا انگشت شصت
 • ارائه درمان متناسب با بیماری ها، ترمیم پوسیدگی و مشکلات دهانی
 • مدیریت رشد دندان ها با هدف نیاز هرچه کمتر به ارتودنسی، انجام ارتودنسی در صورت نیاز و در اولین فرصت مناسب
 • تنظیم و برنامه ریزی به منظور جلوگیری از ایجاد زخم، پریودنتال، انواع بیماری های مخاطی و فرنولو کوتاه مدت
 • اعمال مراقبت هایی برای پیشگیری از بروز آسیب های جدی مانند شکستگی دندان، جابجایی و یا کنده شدن دندان ها
 • مدیریت مراقبت های ویژه با ایجاد برنامه تغذیه مناسب به منظور پیشگیری از بیماری دیابت و یا برخی بیماری های مادر زادی همچون آسم، تب یونجه و …

انجام هر یک از موارد مذکور مستلزم برقراری رابطه صحیح با کودک است به دین منظور علاوه بر تخصص های پزشکی، متخصصان کودکان می بایست دوره های آموزشی برای رفتار مناسب و برقرار رابطه درست با کودکان را نیز فرا بگیرند دلیل یادگیری  وجود برخی اختلالات بی قراری، نقص توجه و یا بیش فعالی در کودکان و نوجوانان است پس بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان علاوه بر رشته تخصصی خود می بایست دوره های آموزشی روانشناسی کودک رابطه را نیز بگذراند به علاوه با استفاده از تکنیک های خاص پزشکی شرایط مناسب برای به کار گیری آرامبخش و سایر دارو ها را بسنجند.

 بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان چگونه با کودکان ارتباط برقرار می کند؟

رفتار متخصصان کودک در تمامی رشته و شاخه های پزشکی باید به گونه ای باشد که کودکان احساس نا امنی نکنند، متخصص دندان پزشک کودکان باید در نظر داشته باشد که صبر و قرار کودکان به هیچ عنوان قابل قیاس با رفتار بزرگسالان نیست، کودکان موجوداتی کم صبر و عجول هستند که به هیچ عنوان برای مدت طولانی نمی توانند در یک حالت بمانند پس توجه داشته باشید که تمامی معاینات پزشکی باید در حداقل زمان صورت پذیرند، همین امر سبب شده که برخی مطب های دندان پزشکی بر اساس سلیقه و خواسته کودکان طراحی شده و چیده شده باشند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان تمامی نکات مربوط به بیماری های لثه، دهان و دندان کودکان را به خوبی می شناسد پس در صورت تجویز و پیشنهاد پزشک متخصص مبنی بر هر گونه اقدامی برای معاینه کودکان بهترین راه همکاری با پزشک و انجام دستورات وی است.

از مهم ترین خصوصیات یک متخصص دندانپزشکی کودکان آشنایی با روحیات کودکان و پیش بینی رفتار بعدی آن ها است.بهترین راه برای شناخت کودکان ارزیابی تمام رفتار کودکان در حین معاینه است. برخی کودکان و نوجوانان نمی توانند به خوبی مشکل خود را بازگو نمایند و دلیل آن نیز می تواند هر گونه کم رویی یا ترس از محیط باشد. در این حالت متخصص دندانپزشکی باید با استفاده از دانش و علم فراگرفته شده راه مناسبی برای برقراری با کودک بیابد و با زبان خاص کودکان با مشکلات و بیماری های مربوط به دهان و دندان او آشنا شود. 

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

کدام ویژگی کودکان منجر به عدم برقراری ارتباط با محیط دنداپزشکی خواهد شد؟

به طور کلی کودکان سالم می توانند پس از کذشت زمانی با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار کنند مخصوصا اگر رفتار دندان پزشک متناسب با روحیات وی باشد، اما برخی کودکان به دلیل داشتن برخی مشکلات جسمی یا روانی نمی توانند ارتباط درستی با محیط اطراف خود داشته باشند. این گونه کودکان بر اساس رفتار و واکنشی که نشان می دهند به صورت زیر گروه بندی می شوند:

 • بیماری های جسمی که سبب ایجاد وقفه طولانی مدت در رشد کودک شده است.
 • کودکانی که از بدو تولد مبتلا به بیماری های خاص و مادرزادی بوده اند.
 • کودکانی که تفکرات متفاوتی نسبت به محیط تازه دارند و برای آشنایی بیشتر نیاز مند برخی رفتار های خاص هستند.
 • عدم توانایی تمرکز بر روی رفتار و فعالیت های بدنی در کودک و بیش فعال بودن وی
 • ابتلا به برخی بیماری های مزمن و حاد

پنج گروه مذکور نمی توانند ارتباطی صحیح با محیط اطراف داشته باشند و در این حالت پزشک متخصص به کمک والدین، سعی در ایجاد شرایطی امن برای کودک دارند. البته برقراری ارتباط با دیگر کودکان که در سلامت کامل جسمی و روحی به سر می برند گاهی سخت تر است چرا که کودکان در تمامی شرایط موجودات غیر قابل پیش بینی هستند و این برقراری ارتباط با کودکانی که پیشتر تجربه حضور در مطب دنداپزشکی را داشته اند به مراتب سخت تر می باشد.

متخصص دندانپزشکی کودکان در رشت

مهم ترین توصیه متخصص دنداپزشکی کودکان در رابطه با دندان های شیری چیست؟

ممکن است برخی مادران به دندان های شیری و موقت کودکان خود اهمیت چندانی ندهند و دلیل این امر نیست اطمینان از ریزش آن ها است  این باور اشتباه را فراموش کنید، دندان های شیری تاثیر مستقیمی بر نحوه غذا خوردن، صحبت کردن، بیان برخی کلمات خاص و حتی دندان های دائم کودک خواهد داشت. چنان چه به دلیل سهل انگاری های معمول یکی از دندان های شیری پیش از موعد مورد نظر به هر دلیلی کنده شود ریتم و نظم رشد دندان های دائمی به هم می خورد.

توصیه مهم بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در رابطه با مراقبت از دندان های شیری، پیشگیری از ریزش بی موقع دندان است. دندان های شیری به عنوان یک مسدود کننده پیش از دندان های دائم هستند و با رشد و کامل شدن دندان های سالم دچار ریزش خواهند شد، حال تصور کنید یه این مانع مسدود کننده چند سال زودتر از موعد مقرر فضای مسدود شده را باز کند.

آیا پوسیدگی دندان های شیری می تواند بر رشد و سلامت دندان های دائم تاثیر گذار باشد؟

پوسیدگی ریشه دندان سیری تاثیر مستقیمی بر دندان های دائم خواهند داشت به همین دلیل متخصصان برتر دندان پزشکی همیشه به اهمیت مراقبت از دندان های شیری تاکید بسیار داشته اند . بی شک کودکان همانند بزرگسالان دچار پوسیدگی دندان خواهند شد، ممکن است دلیل پوسیدگی و ساییدگی دندان کودکان متفاوت از بزرگسالان باشد اما در نهایت تاثیر نامطلوبی بر دندان های دائم خواهند داشت.

چرا باید نوزاد خود را به دندانپزشکی ببریم؟

با توجه به اهمیت سلامت دندان دز زیبایی صورت شما، لازم است تحت هر شرایطی به دنداپزشک مراجعه کنید به علاوه لازم است متخصص دندان پزشک شاهد تمامی مراحل رشد اولین دندان فرزند شما از بدو بیرون زدن سفیدک دندان تا نوجوانی باشد. دندان های شیری به واسطه مصرف آهن در کودکی سبب سیاه و لکه دار شدن دندان می شوند و در تا پایان هفت سالگی به طور کامل ریزش پیدا می کنند اما این دلیل خوبی اهمیت ندادن دندان های شیری نمی شود.

کودکانی که از ابتدای دندان دار شدن تحت نظر متخصص دندان پزشکی بوده اند بی تردید دندان های سالم تری نسبت به دیگر کودکان خواهند داشت و دلیل آن مدیریت و نظارت بر رفتار با فعالیت های مربوط به دهان می باشد. همین امر سبب می شود که با سالم نگه داشتن دندان های شیری، دندان  های دائم فوق العاده ای نصیب فرزند شما شود. اولین مراجعه به دندانپزشک کودکان باید در سن کمتر از یک سالگی اتفاق بیفتد، معاینه درست و به موقع نقش موثری بر سلامت دندان های کودکان در زمان بزرگسالی خواهد شد.

راه ارتباط با دکتر جنانی، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در رشت 

در پایان لازم به ذکر است که تمامی خدمات عنوان شده را می توانید در مطب دکتر جنانی دریافت نمایید، ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی به صورت کاملا تخصصی سبب شده برتر شناخته شدن ایشان شده است. کاربران عزیز لازم به ذکر است که برای ارتباط بیشتر با ما می توانید با مراجعه به سایت و دریافت شماره تماس جهت تعین وقت ویزیت اقدام نمایید همچنین می توانید با مراجعه حضوری به مطب از مشاوره های مفید با دکتر جنانی و سایر خدمات دیگر نهایت بهره را ببرید.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating ۵ / ۵. Vote count: ۱

No votes so far! Be the first to rate this post.