اکثر افراد، چه کودکان و چه افراد بالغ، همیشه یک ترس همیشگی نسبت به دندان پزشکی در دل دارند. بسیاری از والدین نمی‌توانند این حس ترس را مخفی کرده و آن را به فرزند خود نیز منتقل می‌کنند. این در حالی‌ست که سلامت دهان و دندان کودکان بیشتر از بزرگسالان در معرض خطر است. به همین دلیل متخصصان دهان و دندان کودکان و دندان پزشک‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که محیط دندان پزشکی کودکان باید متفاوت از بزرگسالان باشد. این روش، قوی‌ترین و موثرترین راه برای کاهش استرس کودکان از ملاقات دندان پزشک است.

 

امروز در این مقاله از وبسایت دکتر انوشه جنانی، با ویژگی‌ها و امکانات دندان پزشکی کودکان آشنا شده و شرایط خاص آنها را با شما در میان می‌گذاریم. مطب دکتر انوشه جنانی محیطی کاملا کودکانه و گرم دارد. به همین دلیل کودکان در این محیط از آسایش و راحتی خاصی برخوردار بوده و کمترین استرس را تجربه می‌کنند. رفتار دکتر جنانی و دیگر پرسنل این مطب نیز با کودکان کاملا حرفه‌ای و پرمحبت است تا آنها از همین ابتدای زندگی، خاطره‌ای خوب از دندان‌ پزشکی داشته باشند.

اگر شما والدین گرامی نگران سلامت دهان و دندان کودک خود هستید اما از دندان پزشکی می‌ترسید، حتما از طریق بخش تماس با ما در وبسایت دکتر جنانی با ما ارتباط گرفته و نوبت ویزیت خود را دریافت کنید. مطمئن باشید که شما و فرزندتان در این مطب تجربه‌ای متفاوت از دندان پزشکی را خواهید داشت.

 

 

رفتار مناسب دندان پزشک، مهمترین فاکتور در دندان پزشکی کودکان

رفتار مناسب دندان پزشک، مهمترین فاکتور در دندان پزشکی کودکان

هر چقدر هم که محیط دندان پزشکی متناسب با سلیقه و سن و سال کودکان باشد، رفتار دندان پزشک با کودک و همراهی والدین اساسی‌ترین عامل در کاهش استرس آنهاست.

در وهله اول، پزشک باید از کودک به درستی استقبال کرده و ترس او را در قدم اول بشکند. افرادی که شخصیت‌های جذاب و گرمی دارند به درستی می‌توانند با کودکان در این شرایط رفتار کنند.

والدین عزیز باید قبل از مراجعه با کودک به مطب مورد نظر، چند روز قبل به این مرکز مراجعه کنند. آنها باید نحوه مواجهه پزشک با کودکان را بررسی کرده و بهترین دندان پزشک را انتخاب کنند.

این فرد باید بتواند به گونه‌ای دوستی با کودک را ایجاد کند که کودک احساس گول خوردن نکرده و واقعا او را به عنوان دوست خود بپذیرد.

از طرف دیگر، صبور بودن این فرد در قبال شیطنت‌ها و یا ناراحتی‌های کودک مسئله مهمی است. این تنها به آماده کردن کودکان قبل از شروع درمان مربوط نمی‌شود. کودکان به سختی می‌توانند روی صندلی دندان پزشکی بدون حرکت بمانند. آنها همیشه شیطنت خاصی داشته و نمی‌توانند ثابت باشند. همین حرکت می‌تواند مانع از کارهای دندان پزشک شده و او را کلافه کند. به همین دلیل صبوری او نیز از دیگر مشخصات یک دندان پزشک کودک مناسب برای فرزند شماست.

ویژگی‌های مهم اخلاقی دندانپزشک کودک

خلاقیت در ایجاد ارتباط با کودک، شوخ طبعی، با ملاحظه بودن، پیشنهاد قیمت مناسب، تخصص در درمان دندان، آشنایی با روانشناسی کودک و… همگی از ویژگی‌های مهمی است که یک دندان پزشک کودک باید داشته باشد. بنابراین شما والدین گرامی قبل از مراجعه با فرزند به مطب، باید از قبل این ویژگی‌ها را زیر نظر گرفته باشید.

با وجود تمام ملاحظات و درکی که از طرف دندان پزشک و والدین به کودک ابراز می‌شود، ممکن است برخی کودکان نتوانند به هیچ وجه با پزشک همکاری کنند. با وجود امکانات و خدمات مختلف سرگرم کننده برای کودکان، گاهی برخی کودکان به هیچ وجه با پزشک ارتباط نگرفته و مانع از روند درمان می‌شوند. در چنین شرایطی ممکن است برخی از دندان پزشک‌ها از داروهای بی‌حسی قوی یا داروهای بیهوشی استفاده کنند.

گاهی نیز پزشک ممکن است از گاز خنده برای کنترل کودک استفاده کند. این گاز کودک را بیهوش نمی‌کند. فقط رفتار او را کنترل می‌کند تا در روند کار دندان پزشک دخالت نکند.

ویژگی‌های یک دندان پزشکی خوب برای کودکان

مطب کودکان باید متفاوت از مطب افراد بالغ باشد. هرچند که استرس بزرگسالان هم از دندان پزشکی آنقدر فاحش است که دندان پزشکان باید مطب بزرگسالان را هم مملوء از آرامش کنند. اما ویژگی‌های مطب کودکان کمی متفاوت‌تر است. در این مطب‌ها ویژگی‌های بارزی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

  1. اتاق انتظار: اتاق انتظار کودک برای ورود به یونیک دندان پزشکی باید منطقه‌ای ایمن و آرامش بخش باشد. در این اتاق کودک باید با بازی‌های مختلف سرگرم باشد. یعنی در عین حالی که او و والدینش منتظر هستند تا نوبت ویزیتشان برسد، کودک باید مشغول بازی، رنگ‌آمیزی، کتاب خوانی و… باشد.
  2. قفسه جایزه: وعده جایزه‌های مختلف به کودکان به شرط همکاری با دندان پزشک نیز از موثرترین روش‌های برای آرامش دادن به کودک است. کودکان نیز دیگر می‌دانند که به شرط همکاری و آرام بودن، جایزه خوبی در انتظار آنهاست.
  3. تلویزیون و انیمیشن‌های مختلف: در شرایط خاص، استفاده از تلویزیون برای آرامش دادن به کودکان موردی ندارد. بنابراین در مطب باید دو تلویزیون وجود داشته باشد؛ یکی در سالن انتظار و دیگری در اتاق پزشک.

دکتر انوشه جنانی، بهترین متخصص و دندان پزشک کودکان

دکتر انوشه جنانی، بهترین متخصص و دندان پزشک کودکان

دکتر انوشه جنانی، متخصص دندان پزشکی کودکان است که با به روزترین روش‌ها، ارتباط عاطفی خوبی با کودکان برقرار کرده و دندان‌هایشان را ترمیم می‌کند. کودکان معلول و ناتوان جسمی و ذهنی در این مطب لحظات خوبی را سپری کرده و بدون استرس و دغدغه، سلامت دهان و دندان خود را به دست می‌آورند.

محیط مطب دکتر جنانی واقع در استان رشت، به جدیدترین روش‌ها و تکنولوژی‌های مطابق با علم روانشناسی کودکان بوده که باعث افزایش آرامش و امنیت فرزندان شما می‌شود. اخلاق و رفتار ایشان با کودکان صبورانه، شوخ طبعی و ملایمت خاص خودشان با کودکان رفتار کرده و دندان‌هایشان را به بهترین نحو درمان می‌کنند.

کودکان نیز در مطب دکتر جنانی با آرامش سرشاری به بازی پرداخته و به خوبی با ایشان در روند درمان همکاری دارند. بنابراین خیال شما والدین عزیز از هر جهت می‌تواند راحت باشد.

شما والدین گرامی برای اطلاع از سلامت فرزندتان می‌توانید از طریق بخش تماس با ما در وبسایت دکتر جنانی با ما ارتباط گرفته و نوبت ویزیت خود را دریافت کنید. مطمئن باشید که شما و فرزندتان در این مطب تجربه‌ای متفاوت از دندان پزشکی را خواهید داشت.

آدرس: گلسار، بلوار سمیه، جنب بیمارستان گلسار، خیابان ۱۴۲، مجتمع پزشکان اکباتان، طبقه ۵، واحد ۲۱

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating ۰ / ۵. Vote count: ۰

No votes so far! Be the first to rate this post.